مدعیان قهرمانی سری آ در فصل جدید

serie-a-tim-logo

فصل جدید مسابقات فوتبال لیگ‌های مختلف اروپایی شروع شده است، در سلسله نوشتارهایی به طور خلاصه به لیگ های مطرح اروپایی نگاهی می‌اندازیم و تیم های مدعی قهرمانی را معرفی می کنیم.

فصل 2014-2013 سری آ

با وجود بحران مالی جهان، باشگاه­های ایتالیایی توانستند با مدیریت مالی خوب، خریدهای خوبی در بازار نقل و انتقلات داشته باشند و تیم­های خوبی را روانه­ی مسابقات فصل جدید کنند. به نظر می­رسد این فصل سری آ، 6 مدعی داشته باشد که به طور خلاصه در ادامه معرفی می­شوند. نکته­ی جالب توجه این فصل سری آ حضور یک بازیکن ایرانی ایتالیایی، جامی رفعتی هافبک مرکزی 19 ساله باشگاه جنواست که فصل گذشته به طور قرضی در تیم زیر 21 سال وستهام توپ می­زد. اضافه شدن او از تیم جوانان جنوا به تیم اصلی، با توجه به اینکه جنوا باشگاه بازیکن­سازی است؛ نشان می­دهد که رفعتی کار سختی را انجام داده است و امیدواری به او را زیاد می­کند.

juventus

یوونتوس

بیانکونری بهترین ساختار دفاعی را در فصل گذشته سری آ داشت و فقط 24 گل دریافت کرد. خط حمله یووه در این فصل دچار تغییرات اساسی شده است. آنها توز را از منچسترسیتی با 8 میلیون یورو و یورنته را از آتلتیکو مادرید با قرارداد آزاد به خدمت گرفتند و متری، سنتر فوروارد خود را هم به میلان فروختند. خط دفاع پا به سن گذاشته­ی خود را با اوبونا که یکی از بهترین مدافعان جوان ایتالیاست تقویت کردند. در خط هافبک یوونتوس، پاول پوگبا یکی از بهترین بازیکنان جوان دنیاست، دیدن بازی او را از دست ندهید. کلاً سن تیم بالاست و به نظر می­رسد که یک نسل قهرمان در یوونتوس به پایان خودش نزدیک می­شود. تلاش خانواده آنیلی و آنتونیو کنته، سرمربی باشگاه، بر این است که این نسل قهرمان؛ قهرمانی دو فصل گذشته­ی سری آ را تکرار کند و مهمتر از آن، فاتح لیگ قهرمانان شوند که کار آسانی نخواهد بود.

Squad of Juventus FC in the season 20132014

مقام فصل گذشته: قهرمانی

پیش بینی مقام این فصل: اول تا سوم

napoli

ناپولی

دیلائو رنتیس، مالک باشگاه با فروش کاوانی با قیمت 57 میلیون یورو به پاریس سن ژرمن؛ با دستانی باز به خرید بازیکنان جدید دست زد. او که تهیه کننده­ای مهم در صنعت فیلم ایتالیاست، هیگواین و آلبیول را با قیمتهای 32 و 10 میلیون یورو از رئال مادرید به خدمت گرفت. رینا را  قرضی از لیورپول به عنوان دروازه بان به تیمش آورد. علاوه بر این سه نفر، بازیکنان خوبی چون زاپاتا، کالخون و مرتنس هم به ناپولی اضافه شده­اند. مهم­تر از همه دی لائورنتیس، بنیتز را سرمربی باشگاه کرده است تا آرزوی همیشگی­اش که قهرمانی سری آ است، محقق شود. آتزوری فصل گذشته بهترین خط حمله­ی سری آ را با 73 گل زده در اختیار داشت؛ علاوه بر کاوانی، دو نفر دیگر هم نقش زیادی در به ثمر رسیدن آن گلها داشتند: مارِک همشیک، یکی از بهترین هافبک­های تهاجمی دنیا و لورنزو اینسینیه، جوان آینده دار ایتالیایی که در پست مهاجم دوم بازی می­کند؛ دیدن بازی آنها را از دست ندهید.

Squad of SSC Napoli in the season 20132014

مقام فصل گذشته: دوم

پیش بینی مقام این فصل: اول تا سوم

milan

میلان

در انتهای فصل گذشته برلوسکونی، مالک باشگاه تصمیم گرفت سرمربی را عوض کند. اما ظاهراً گالیانی، مدیر اجرایی و نایب رییس باشگاه، او را متقاعد کرده است که آلگری این فصل هم سرمربی­گری پرافتخارترین باشگاه جهان را به عهده داشته باشد. میلان در حال تغییر نسل قهرمانی است که سه بار به فینال جام باشگاه های اروپا رسیدند و انتهای فصل 2011 خداحافظی کردند. روسونری قرارداد آمبروزینی و فلامینی را تمدید نکرد و دو بازیکن سابق خود؛ کاکا، با قراردادی آزاد از رئال مادرید و متری با قیمت 11 میلیون یورو از یوونتوس را به باشگاه برگرداند. هرچند گالیانی در خرید توز و لیاجیچ موفق نبود. هوندا هافبک تهاجمی ژاپنی نیز در نیم فصل به تیم اضافه خواهد شد. بر روی کاغذ، میلان بهترین خط حمله­ی ایتالیا را دارد؛ اما دفاع آنها چنگی به دل نمی­زند. هرچند نیم فصل دوم فصل قبل کم­ترین گل خورده­ی سری آ را داشتند. پروژه­ی جوانگرایی میلان با آمدن ساپونارا هافبک تهاجمی 21 ساله، که او را با کاکا مقایسه می کنند، و رگارا دفاع وسط 19 ساله­ی کلمبیایی و پولی هافبک وسط 23 ساله ادامه دارد. از این آخری مطمئناً بیشتر خواهیم شنید. به نظر می­رسد نسل جدیدی در میلان ظهور می­کند، با بازیکنان خوبی چون دی شیلیو 20 ساله، بالوتلی 22 ساله، ال شعراوی 22 ساله، نیانگ 18 ساله.  میلان احتمالاً در این فصل از دو سیستم 3-3-4 و 2-1-3-4 استفاده خواهد کرد.

Squad of AC Milan in the season 20132014

مقام فصل گذشته: سوم

پیش بینی مقام این فصل: اول تا سوم

roma

رم

رم بعد از اینکه وینچنزو مونتلا سرمربی موفقش در سال 2011 تیم را ترک کرد؛ سه مربی دیگر به خود دیده است. لوییز انریکه جوان و زدنیک زمان باتجربه نتوانستند با جیلاروسی موفق باشند. نهایتاً تصمیم سران رم بر این قرار گرفت که هدایت تیم را به رودی گارسیا، مربی جوان و موفق فرانسوی بسپارند. رم در ترانسفرمارکت امسال به شدت فعال بود و چندین خرید خوب داشت. آنها مهدی بناتیا از مراکش را که یکی از بهترین مدافعان چند فصل اخیر سری آ بوده است؛ با 5/13 میلیون یورو از اودینزه خریدند. لیاجیچ از فیورنتینا، استروتمن، هافبک بااستعداد و جوان هلندی رابا 5/16 میلیون یورو از پی اس وی خریدند. مایکون با تجربه را با قراردادی آزاد از منچسرسیتی، ژروینهو را با 8 میلیون یورو از آرسنال و دواج دفاع وسط 17 ساله­ی کروات را با 5 میلیون یورو خریداری کردند. همه اینها در کنار بازیکنان باتجربه­ای چون توتی و د روسی، و جوانان با استعدادی چون پیانیچ و دسترو، تیم خوبی را تشکیل داده اند. مطمئناً بازی تهاجمی رم ارزش دیدن دارد.

Squad of AS Roma in the season 20132014

مقام فصل گذشته: ششم

پیش بینی مقام این فصل: سوم تا ششم

fiorentina

فیورنتینا

بدون اغراق، قشنگ­ترین فوتبال فصل گذشته سری آ را بازی می­کردند. مونتلا تیم را به خوبی سازماندهی کرده است. دو بازی اول این فصل نشان داد که جدایی دو نفر از بهترین بازیکنانشان، لیاجیچ و جویجیچ ، که جزو بهترین پاسورهای فصل گذشته­ی سری آ بودند، تاثیری در بازیشان نداشته است. یووتیچ با 26 میلیون یورو به منچستر سیتی فروخته شد. فروش لیاجیچ پرماجرا بود، قرارداد لیاجیچ با فیورنتینا تا سال 2015 ادامه داشت و خود او تمایل داشت به میلان برود. گالیانی هم برای به خدمت گرفتن او دندان تیز کرده و در این راه حتی پدر لیاجیچ را همراه خود کرده بود. اما فیورنتینا نخواست ماجرای مونتولیو، که دو فصل پیش با قرارداد آزاد به میلان آمد، تکرار شود. سران ویولا رسما اعلام کردند که لیاجیچ را به میلان نمی­فروشند. نهایتا با 11 میلیون یورو لیاجیچ به رم منتقل شد. فیورنتینا، آنته­ربیچ سنترفوروارد 19 ساله را از RNK اشپلیت کرواسی با 5/4 میلیون یورو به خدمت گرفته است که کارشناسان او را با آلن بوکسیچ مقایسه می­کنند. جوزپه روسی هم بعد از دو فصل مصدومیت به تدریج به فرم ایده ال باز می­گردد. ماریو گومز هم از بایرن با 5/15 میلیون یورو به تیم اضافه شده است.آمبروزینی هم با قرارداد آزاد از میلان آمده است تا خط هافبک فیورنتینا باتجربه­تر شود.

Squad of AC Fiorentina in the season 20132014

مقام فصل گذشته: چهارم

پیش بینی مقام این فصل: سوم تا ششم

inter

اینتر

موراتی رییس باشگاه تغییر و تحول زیادی را در تیمش به وجود آورده است. مهمتر از همه تغییر سرمربی: ماتزاری که در ناپولی موفق بود، سکان هدایت نراتزوری را به عهده گرفته تا شاید اینتر بتواند از بحران عدم موفقیت بعد از مورینیو بیرون بیاید. خط حمله­ی مسن اینتر هم با آمدن دو جوان بااستعداد، بلفولدی و ایکاردی جوانتر شده است. تایدر و والاس دو جوان آینده­دار دیگری هستند که به اینتر آمدند. موراتی خیلی مایل بود که اتوئو رادوباره به اینتر بیاورد، اما در رقابت با چلسی شکست خورد. نقطه­ی قوت اینتر، دروازه بان خیلی خوبش هندانویچ است که یکی از بهترین دروازه بان­های حال حاضر دنیاست.

Squad of Inter Milan in the season 20132014

مقام فصل گذشته: نهم

پیش بینی مقام این فصل: سوم تا ششم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *