خط و نشان علی برای امیر

توسط | به تاریخ 1392/06/09 | هیچ نظر

football-PerspolisFoolad-9-6-921

 گزارش بازی پرسپوسی و فولاد خوزستان

جمعه 8 شهریور 1392 _ ساعت 19:00  , (ورزشگاه آزادی تهران)

پرسپولیس  3  –  1  فولاد خوزستان

زنندگان گل : برای پرسپولیس : فرزاد حاتمی (گل به خودی)(دقیقه 5) – سیدجلال جسینی (دقیقه 11)- سیدمهدی سیدصالحی (دقیقه 69)

                 برای فولاد خوزستان : اسماعیل شریفات (دقیقه 3 + 90)

 این لیگ خلیج فارس ایران است و هر حادثه­ای در آن امکان پذیر؛ تیم فوتبال پرسپولیس که در هفته­های گذشته نمایش ناامیدکننده­ای را از خود نشان داده بود. در یک بازی برتر تیم صدر جدول، فولاد خوزستان را با نتیجه­ای عجیب شکست داد. می گویند این از خصایص لیگ برتر انگلستان است که هر نتیجه­ای در بازی­های تیم­های بالا و پائین جدول محتمل است؛ خدا فوتبال ما را شبیه آنها نکند؛ آمین.

حاشیه های قبل از بازی :

–         انتقال محمدرضا خلعتبری از تیم عجمان در لیگ امارات به پرسپولیس مهمترین خبر این روزهای فوتبال ماست. ظاهرا آقای هدایتی(معروف به عابربانک پرسپولیس) مبلغ این انتقال را پرداخت کرده­اند. گمانه­زنی­های زیادی در مورد مبلغ پرداختی شده است. اما هنوز عدد مشخصی در این زمینه اعلام نشده است ( و احتمالا هیچ وقت معلوم نشود). می­گویند خلعتبری با تقلب در تاریخ فسخ قرارداد  می­تواند در دربی جمعه بازی کند (باید نشست و دید).

–        اردوی تیم ملی ایران در پرتغال به علت نبود پول در فدراسیون فوتبال لغو شد. ما برای رفع چنین مشکلاتی در فدراسیون فوتبال و دیگر فدراسیون ها برنامه­ی گلریزان هفتگی را پیشنهاد می­دهیم تا هر هفته یکی از تیم­های ملی ایران بتواند به سفرهای برون مرزی اعزام شود و مقداری برای جام جهانی ذخیره شود.

–        تیم فولاد خوزستان  با 5 برد پی در پی از 6 بازی، با 15 امتیاز صدر جدول و پرسپولیس با باخت در هفته­ی گذشته مقابل نفت تهران و با 10 امتیاز در مکان پنجم جدول قرار دارد.

–        از 2 روز پیش خبری در سایتهای اینترنتی منتشر شد که در آن ارزش بازیکنان ایرانی را در سایت معتبر ترانسفرمارکت مشخص کرده بود. به نظر می­آید که این خبر از سایت گل و یا ایسنا سرچشمه می گرفت. اما امروز سایت گل این صفحه خود را خالی کرده است و با مراجعه ما به سایت ترانسفر مارکت اختلافاتی میان گزارش سایت­های ایرانی و این سایت مشخص شد. شما می توانید در اینجا ارزش بازیکنان ایرانی را مشاهده کنید و  اطلاعات مربوط به بازی امروز در این مورد: با ارزش­ترین بازیکن تیم پرسپولیس (صرف نظر از خلعتبری) سیدجلال حسینی است با ارزش یک میلیون یورو و همینطور بختیار رحمانی در تیم فولاد با ارزش نهصد هزار یورو گران­قیمت­ترین بازیکن است.

–        کریم باقری مربی فعلی تیم پرسپولیس در حال حاضر در کشور آمریکا به سر می برد. عده ای شایعه­ی جدایی او را از پرسپولیس منتشر می کنند و عده ای دیگر خبر سرپرست شدن او را. (حالا ما موندیم کدوم طرفی هلش بدیم.)

–        حسین ماهینی دفاع راست پرسپولیس، به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داد و این در حالی است که رضا حقیقی و پیام صادقیان که در رسیدنشان به این بازی تردید وجود داشت؛ در ترکیب اولیه حضور دارند.

بازی :football-PerspolisFoolad-9-6-923

پرسپولیس با تغییراتی که در خط هافبک خود ایجاد کرده بود؛ توانست بهتر از هفته های پیش ظاهر شود. هرچند که نتیجه­ی خوبی به دست آورد؛ اما همچنان از آن تیم رویایی هوادارانش فاصله دارد. امروز محمد نوری کاپیتان منفعل روزهای پیش پرسپولیس جای خود را به مهرداد کفشگری از بازیکنان جوان و تازه­ی این تیم داد تا خط هافبک پرسپولیس جان تازه­ای بگیرد و همینطور حضور رضا حقیقی و پیام صادقیان که در بازی گذشته مصدوم بودند؛ کمک زیادی به حرکت رو به جلوی این تیم می­کرد. گذشته از این مسئله، که به غیر از گل سوم پرسپولیس 2 گل اول براساس کار تاکتیکی به دست نیامد. این تیم در پیش نمایش خود قبل از دربی 15 شهریور، بازی قابل قبول­تری را به نمایش گذاشت. نقطه قوت و برگ برنده­ی پرسپولیس در این بازی بازیکن ملی پوش این تیم سیدجلال حسینی بود. او در این بازی همه کار کرد و به مانند یک فرمانده، کشتی دفاعی این تیم را رهبری می­کرد. حتی در بعضی لحظات پا به توپ به سمت دروازه­ی حریف حرکت می­کرد تا به هافبک­ها طریقه­ی حمل توپ را آموزش دهد.

فولاد خوزستان در این بازی تیم دست و پا بسته ای نبود. آنها بد بازی نکردند. اما به نظر می­رسید که بعد از گل اول در دقیقه 5، بازیکنان این تیم تمرکز خود را بر روی بازی از دست دادند که منجر به دریافت گل دوم و سوم شد. به نظر می­رسید که مربی پرسپولیس با دستور پرس نفر به نفر بازیکنان خلاق و خوب فولاد از جمله بختیار رحمانی و پریرا؛ آنها و متعاقب آن موتور محرک تیم فولاد را از کار انداخته بود. حسین فرکی با بازی و مربی­گری در جام جهانی و سال­ها دستیاری برانکو ایوانکوویچ، ذخیره­ی خوبی از دانش و تجربه را با خود حمل می کند و نشان داده که می تواند به خوبی از آن استفاده کند. مطمئنا ما در روزهای آتی لیگ بازی­های بهتری را از تیم فولاد خوزستان خواهیم دید .

حاشیه های بعد از بازی :football-PerspolisFoolad-9-6-922

–        سیدجلال حسینی، کاپیتان امروز قرمزها، بعد از بازی در کنار تونل ایستاد و با همه­ی بازیکنان تیمش روبوسی کرد و به آنها خسته نباشید گفت. (بعضی­ها جنبه­ی کاپیتان شدن رو ندارن؛ کاپیتان باید فحش بده. )

–        شعار هواداران دمدمی مزاج پرسپولیس دوباره تغییر کرد و در انتهای بازی اسم مربی تیم خود را صدا می زدند.

–        مهمترین اتفاق نیم فصل اول لیگ فوتبال ما، جمعه 15 شهریور، در ورزشگاه آزادی رخ خواهد داد؛  بازی پرسپولیس و استقلال. حال باید ببینیم که پرسپولیس که با روحیه ای خوب؛ پا به دربی می­گذارد با چه نتیجه­ای از آن خارج می­شود. هرچند که ما یاد گرفته­ایم نتیجه­ی دربی ربطی به بازی­های قبل و بعد یا جایگاه دو تیم در جدول ندارد.

–        قرار است تعدادی از بلیط­های دربی به صورت اینترنتی به فروش برسد. از ما می شنوید نخرید. مثل مرد بروید از گیشه قبل از بازی بخرید. چون اینجا ایران است و هزار مشکل نرم افزاری و سخت افزاری و اگر به ما اعتماد ندارید؛ وعده دیدار ما و شما پشت در ورزشگاه آزادی در برنامه­ی نود.

–        اتفاق عجیب این بازی اخراج امید عالیشاه به دلیل گرفت 2 کارت زرد، هر دو به سبب تمارض بود که باعث شد عالیشاه دربی هفته آینده را از دست بدهد. ما آدم­های خوشبینی هستیم و امیدواریم که این حرکت عالیشاه هیچ ربطی به حرکات بعضی بازیکنان دیگر در سال­های گذشته در آستانه­ی دربی نداشته باشد(اما یادمان نرود که عالیشاه از بهترین بازیکنان پرسپولیس در بازیهای گذشته بود).

لینک سایت گل  گزارش بازی 

لینک ترانسفر مارکت 

لینک ایسنا 

لینک صفحه خالی گل