متن کامل ترجمه­ آخرین نمایشنامه­ مارتین مک دونا: دست ­قطع ­کنی در اسپوکان

behanding-22-9-93

متن کامل ترجمه­  آخرین نمایشنامه­ مارتین مک دونا: دست ­قطع ­کنی در اسپوکان

فایل پی دی اف این ترجمه را میتوانید همینجا در شبگار دریافت کنید:

  نمایشنامه دست قطع کنی در اسپوکان نوشته مارتین مک دونا (9091 دانلود ها)

این نمایشنامه سالِ گذشته ترجمه شد و قرار بود حامدِ پشتیبان اجرایش کند. همین کیفیتِ ترجمه هم مرهونِ دورخوانی­های متعددِ دوستانی مثل حامد پشتیبان، مهرداد مصطفوی و رکسانا صنم­یار است. به دلایلِ متعددی این ترجمه به اجرا نرسید، اما به زودیِ زود ترجمه­ای دیگر رویِ صحنه خواهد رفت، در این شکی نیست.

دست­قطع­کنی در اسپوکان (A behanding in Spokane)، آخرین نمایشنامه­ی منتشر و اجرا شده از مارتین مک­دونا، نمایشنامه­نویس، فیلمنامه­نویس و فیلم­ساز شاخصِ ایرلندی است. این نمایشنامه سالِ 2010 در برادوی رویِ صحنه رفته است و اولین متنِ مارتین است که در  آمریکا روی می­دهد. اگرچه شاید بهترین متنِ این نمایشنامه­نویس نباشد، بدونِ شک در زمینه­ی گفتگونویسی و حفظِ تعادل موقعیت میان خشونت، وحشت و خنده، آموزنده است.

ترجمه­ی دیگری از این متن در قالبِ کتاب توسطِ انتشاراتِ بیدگل منتشر شده است که می­توانید بخرید و بخوانید. متنِ انگلیسی مردِ بالشی نمایشنامه­ی دیگر مارتین مک دونا را قبلا منتشر کرده بودم که از اینجا قابل دریافت است و مقاله­ای در موردِ فیلم در بروژ نوشته­ام که در اینجا قابلِ خواندن است. این هم نقدی است در نیویورک تایمز رویِ اجرایِ این نمایشنامه در برادوی.

امیدوارم از متن لذت ببرید.

 

*عکس از اجرایِ سال 2010 همین نمایشنامه در برادوی است.

در ضمن برای خرید این کتاب و هر کتاب دیگری به کتابفروشی آنلاین چهل کلاغ مراجعه کنید.

6 دیدگاه دربارهٔ «متن کامل ترجمه­ آخرین نمایشنامه­ مارتین مک دونا: دست ­قطع ­کنی در اسپوکان»

  1. سلام دوست عزیز. میتونم ازتون خواهش کنم متن انگلیسی این کار قطع دست رو برام میل کنید؟ خیلی گشتم و نتونستم پیدا کنم. ممنون میشم

  2. بازتاب: دو فیلمنامه از مارتین مک‌دونا برای دانلود: در بروژ و سه بیلبورد بیرونِ ابینگ در میسوری - Writing in-between

  3. با سلام بنده میخاستم همین متنو به مدت 3 شب در یکی از پلاتوهای کوچک کرمان به صورت نمایشنامه خوانی اجرا کنم.چگونه با شما تماس بگیرم!؟

  4. بازتاب: مرد بالشی pillowman – Writing in-between

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *