روباه سیبری در قاب عکس معدنچیان روس

روباه سیبری در قاب عکس معدنچیان روس

در شبگار عکس­هایی از روباه­های سیبری ببینید. عکاسِ این عکس­ها یک عکاسِ حرفه­ای تمام وقت نیست، یک معدنکار روس است به نامِ ایوان کیشلوف.

مناطق دور افتاده­ی شمال روسیه در دشت­های قطبی، واقعا دور افتاده اند! ولی حتی در این دشت­های بی رحم هم عکاس روس، ایوان کیشلوف، نشانه­های زیبایی از زندگی میان روباهان یافته و آن نشانه ها را در این محیطِ وحشی ثبت کرده است. کیشلوف که در شهر بندری ماگادان در شمالِ شرقی روسیه زندگی میکند، در چاکوتکا مهندس معدن است. وقتی میانِ شیفت­هایِ کاریِ طولانی­اش فرصتی گیر می آورد به عکاسی می پردازد :«تا با خروج از روتین، آرام شود.» او میگوید «از پیاده روی به نقاط دور و سخت دسترس لذت می برم، قدم میزدم و حیاطِ وحش را تماشا میکنم.»

اگرچه ایوان از همه جور حیوانی عکاسی میکند، از خرس گرفته تا گوزن و گرگ و سنجاب، میگوید روباه­ها مدل­های خیلی بهتری هستند:«روباه­ها کنجکاوند و خیلی نزدیک هم می آیند و من حتی با لنز واید هم از آنها عکاسی کرده ام.»

در میانِ عکس­های ایوان برخی از آنها که روباه­ها به طرزِ مشخصی برای دوربین ژست گرفته­اند و عکس­هایی که از خمیازه­ی روباه­ها گرفته است واقعا جالبند.

لذت ببرید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *