برخورد دو هواپیما بر فراز نیویورک

برخورد دو هواپیما بر فراز نیویورک

حالا که جهان درگیر مسئله هواپیمای گمشده است، شبگار که خیلی حوصله پیگیری لحظه به لحظه شایعات و توهمات مسوولین مختلف در این خصوص را ندارد، شما را به تماشای عکس­های خبری از یک حادثه هوایی دیگر مهمان می­کند.

در روز شانزدهم دسامبر 1960، دو هواپیما بر فراز شهر نیویورک به هم برخورد کردند و بار و قطعات هواپیما روی بروکلین و استاتن آیلند بارید. پنجاه سال گذشته است اما هنوز عکس هایی که چند عکاس مجله لایف از این صحنه گرفته اند تکان دهنده است.

مه و غبار دید خلبانان را بر فراز نیویورک محدوده کرده بود. پرواز شماره 266 با 44 مسافر و پرواز شماره 826 از شرکت هواپیمایی دیگر، با 84 مسافر به هم برخورد کردند. بقایای هواپیمای اول بیشتر در یک فرودگاه متروکه ارتشی پایین ریخت. اما هواپیمای دوم وسط یکی از محلات پرجمعیت بروکلین سقوط کرد. بقایای هواپیما شش نفر را روی زمین کشت که دو نفرشان درخت کریسمس می فروختند.سوخت هواپیما که آتش گرفته بود روی ده ساختمان ریخت و آنها را در آتش سوزاند.

در این حادثه 134 نفر کشته شدند. 128 نفر مسافرین و خدمه هواپیما و شش نفر هم از ساکنین بروکلین. اگرچه حوادث هوایی دیگری با تلفات بیشتر و بزرگتر وجود داشته اند اما سقوط هواپیما وسط شهر همچنان منحصر به فرد است. اگرچه گسترش و پیشرفت سفرهای هوایی وعده وادث بیشتری نظیر آنچه برای هواپیمای مالزیایی رخ داده است را می­دهد.

لینک اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *