آپارتمان­های لانه ­زنبوری هنگ کنگ: رویایِ حریمِ شخصی

hongkong-8-8-932

آپارتمان­های لانه ­زنبوری هنگ کنگ: رویایِ حریمِ شخصی

در شرایطی که قیمتِ مسکن در تهران تبدیل به معضلی اساسی شده است، شبگار شما را به سفری به هنگ کنگ می­برد. جایی که بحرانِ مسکن معنایی کاملا دگرگون دارد. آیا این آینده­ تهران است؟

 hongkong-8-8-931

در شهرِ ثروتند و پر زرق و برقِ لایه­ای دیگر هم هست. این لایه را انجمن حمایت از جامعه در هنگ کنگ به تصویر کشیده است. این انجمن پروژه­های مشابهی را با هدفِ بالا بردنِ سطحِ آگاهی مردم جهان اجرا میکند که در سایت انجمن میتوانید ببینید.

عکس های زیر به دلیل کوچکی بیش از حدِ آپارتمان­ها ـ آپارتمان­های چهار متر مربعی، یا حتی کوچکتر ـ با تکنیک­ِ خاصی گرفته شده اند. دوربین روی سقف نصب شده و عکاس با کنترل از راهِ دور عکس را گرفته است. آپارتمانی که در عکس می بینید و مسکنِ سه نفری است که با هم شام میخورند، از یک رینگِ استانداردِ بوکس کوچکتر است.

ساکنین این لانه­های زنبور عموما کارگران رده­پایین، مهاجرینِ تازه وارد از چین، یا سالمندانی هستند که کسی را ندارند از ایشان نگهداری کند. در چنین شرایطی حریمِ شخصیِ آدم­ها به پوستِ خودشان محدود می­شود. به گفته­ی دبیرِ انجمنِ حمایت از جامعه، بیش از صد هزار نفر در هنگ کنگ در این شرایط زندگی می­کنند.

منبع

 hongkong-8-8-937 hongkong-8-8-936 hongkong-8-8-935 hongkong-8-8-934 hongkong-8-8-933

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *