آتشفشان قهر طبیعت در اندونزی فوران کرد

آتشفشان قهر طبیعت در اندونزی فوران کرد

احاطه این روزهای ما بر طبیعت، منقرض شدن جانوران و … این توهم را ایجاد کرده است که خطری انسان را تهدید نمی­کند. اما تماشای این عکس ها از آتش فشان سینابانگ در غرب اندونزی یاد آور ناتوانی انسان در برابر این پدیده طبیعی است. ساکنین منطقه از دور دست دود کوه را تماشا می­کنند و تمام منطقه از غبار آتش فشان پوشیده شده است.

کوه سینابانگ در شمال غربی سوماترا پیش از پنجاه بار منفجر شده است، و در آخرین انفجار دولت منطقه خطر را چندین کیلومتر جابه جا کرده است. مردان و زنانی که صورتشان از خاک پوشیده بود، از گازهای آتشفشانی فرار می کردند. بیش از بیست هزار نفر در منطقه آواره شده اند، و هم اکنون سربازان ارتش اندونزی در حال کمک به روستاییانی هستند که تمام زندگیشان از خاکستر پوشیده شده است. اولین انفجار کوه سینابانگ در سال 2010 روی داد و دانشمندان را غافلگیر کرد. این آتش فشان قرن­ها خاموش بوده است.

خیلی وقت­ها فراموشمان می­شود که ایران کشور آتش فشانهاست، که تهران کنار یک آتش فشان عظیم و خوشبختانه خاموش است. تا حالا تصور کرده­اید که اگر دماوند فوران کند چه می­شود؟! به نظرتان محال است؟ فوران آتش فشان ایسلند را یادتان هست؟ که چند هفته کل پروازهای اروپا را مختل کرده بود؟ کسی منتظرش نبود. همانطور که کسی منتظر دماوند نیست.

شاید برای کسانی که هر روز اخبار نابودی طبیعت توسط انسان را پیگیری می­کنند، این قدرت­نمایی­های طبیعت جذابتر باشد. لذت ببرید. و برای مطالعه بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *