10 فیلم هندی که دوست داشتیم

10 فیلم هندی که دوست داشتیم

bollywood-stars

دومین صنعت بزرگ فیلمسازی جهان، قطعا سینمای هندوستان است. می‌گویند در هند برای بسیاری از مردم، سینما از نان شب واجب‌تر است. با اینکه سینمای هند اکثراً برای مصرف داخلی فیلم تولید می‌کند، اما این سینما از گذشته‌های دور در ایران و کشورهای عربی طرفداران زیادی دارد. تا همین دهه‌های اخیر خود دست‌اندرکاران سینمای هند هم باور نمی‌کردند که فیلم‌هایشان در جایی خارج از آسیا بیننده داشته باشد. اما چندین سال پیش شاهرخ خان ستاره‌ی سینمای بالیوود که برای اکران فیلمش، “ام شانتی ام” به جشنواره برلین رفته بود. وقتی با بی‌خیالی بر روی فرش قرمز قدم می‌زد، با فریاد مردمی که از او استقبال می‌کنند، متعجب می‌شود. به گفته شاهرخ خان دختران آلمانی از دختران هندی بلندتر فریاد می‌زدند.

قبل از انقلاب که اکران فیلم‌های خارجی مجاز بود، سینمای هند سهم ویژه‌ای از فروش سینمای ایران را به خود اختصاص می‌داد. بعد از انقلاب و ممنوعیت اکران فیلم‌های خارجی، فیلم‌های هندی به طور غیرمجاز و بر روی نوارهای بتامکس و وی‌اچ‌اس به خانه‌های مردم راه پیدا کردند. برای ما که سن و سالمان به دیدن فیلم هندی در سالن سینما نمی‌رسد، فیلم هندی در ویدئو همیشه جزئی از نوستالژی دوران کودکی‌مان است. فیلم‌هایی که قهرمانانش بدون توجه به داستان و موقعیت، ناگهان زیر آواز می‌زنند و شروع به رقص می‌کنند.

فیلم‌های زیادی هستند که در خاطره‌ی کودکی ما جا گرفته‌اند، من 10 تا از مهم‌ترین و معروف‌ترین آنها را (قبل از سال 2000) برای معرفی به دوستان کم سن و سال‌تر و یادآوری به دوستان قدیمی انتخاب کرده‌ام. فیلم‌های دیگری هم می‌توانستند در این لیست جا بگیرند، از سینمای قبل از انقلاب مثل مادر، آواره، نام من دلقک است، از سینمای ویدئویی دهه 60 و 70 قربانی، اولاد، قدرت و ایمان، دروغگوی بزرگ، از تلویزیون بعد از انقلاب مشعل و شطرنج‌بازان و از سینمای سال‌های کمی نزدیک‌تر دوداس، گاهی خوشی گاهی غم، کهی الوداع ناکهنا (هرگز نگو خداحافظ).

10 فیلم نوستالژیک هندی به ترتیب سال تولید:

1) آقای 420 (Shree 420Shree-420 کارگردان: راج کاپور، 1955

بازیگران: راج کاپور، نرگس

خلاصه داستان: پسر جوان روستایی به دنبال سرنوشتش به شهر می‌آید و با معلمی جوان آشنا می‌شود، اما زنی افسونگر او را به کارهای خلاف می‌کشاند. فیلم با برگشت مرد جوان به دامان عشق و معصومیت به پایان می‌رسد.

توضیح: داستان همیشه مورد علاقه‌ی شرقی‌ها، مثلث عشقی مرد ساده، دختر ساده و زن فریبکار و عاقبت خوش. آهنگ معروف “اینچیکه دانا” که سال‌ها به عنوان نماد فیلم هندی در ایران استفاده می‌شد، یکی از آهنگهای این فیلم است.

sangam2) سنگام (Sangam)، کارگردان: راج کاپور، 1964

بازیگران: راج کاپور، راجندرا کومار، ویجینتیمالا

خلاصه داستان: داستان یک مثلث عشقی، دو دوست همزمان عاشق یک دختر می‌شوند و یکی فداکاری می‌کند. اما پایان داستان غم‌انگیز است.

توضیح: راج کاپور اسطوره‌ی سینمای هند که همیشه بین سینمای هنری و گیشه در نوسان بود، ملودرامی می سازد که تا سال‌ها اشک تماشاگران سینما را درمی‌آورد. بعدها بارها در سینمای هند و ایران، این داستان دوباره‌سازی شد. بنابر شنیده‌ها (از منابع نیمه موثق) سنگام به هنگام اکران در ایران بسیاری از رکوردهای فروش را جا به جا کرد.

aa_gale_lag_jaa_3) بیا در آغوشم (Aa Gale Lag Jaa)، کارگردان: من‌موهان دسای، 1973

بازیگران: شاشی کاپور، شرمیلا تاگور

خلاصه داستان: عشق یک پسر از طبقه پائین و یک دختر متمول. پسر برای نجات جان دختر از یخزدگی با او همبستر می‌شود، فرزند حاصل پیش پدر و دور از مادر می‌ماند. سالها بعد پدر و فرزند و مادر دوباره همدیگر را ملاقات می‌کنند و به هم می‌رسند.

توضیح: ماجرای بچه‌دار شدن ناخواسته‌ی یک زوج که یکی از عجیب‌ترین داستان‌های تاریخ سینماست، به همراه صحنه رقص بر روی یخ زوج جوان فیلم و صحنه‌ی پایان‌یندی اشک‌انگیز وصال دوباره‌ی عشاق، آن را بین تماشاگران ایرانی محبوب کرد.

sholay4) شعله (Sholay)، کارگردان: رامش سیپی، 1975

بازیگران: درمندرا، آمیتا باچان، هما مالینی، امجد خان

خلاصه داستان: به درخواست یک پلیس بازنشسته، دو قانون‌شکن اجیر می‌شوند از اهالی یک روستا در برابر راهزنان حفاظت کنند. هر دو در روستا عاشق می‌شوند، اما قرار نیست هر دو زنده بمانند.

توضیح: شبه‌وسترن سینمای هند که اقتباسی آزاد از فیلم هفت دلاور (The Magnificent Seven) که خود برداشتی از هفت سامورایی (Seven Samurai) بود. با نگاهی به فیلم‌های بوچ کسیدی و ساندنس کید (Butch Cassidy and The Sundance Kid) و این گروه خشن (The Wild Bunch). تلفیق سه ژانر حادثه‌ای و رمانس و کمدی هم در هند و هم در ایران تماشاگران زیادی را به سالن‌های سینما کشاند و از آمیتا باچان ستاره‌ای شکست‌ناپذیر ساخت. از نقاط قوت اصلی فیلم شخصیت منفی فیلم (جبار سینگ) بود (با بازی امجد خان و دوبله خوب اکبر زنجانپور) که در ایران به ضرب‌المثل تبدیل شد. صحنه‌ی رقص و آواز معروف آن “رقص بر روی شیشه”.

key_art_amar_akbar_anthony

5) امر اکبر آنتونی (Amar Akbar Anthony)، کارگردان: من‌موهان دسای، 1977

بازیگران: آمیتا باچان، ریشی کاپور، وینود کانا، پروین بابی

خلاصه داستان: سه برادر در کودکی از پدر و مادر و از همدیگر جدا می‌شوند. سالها بعد وقتی یکی مسیحی، یکی مسلمان و یکی هندوست، همدیگر را پیدا می‌کنند و برای مقابله با تبهکاران با هم متحد می‌شوند.

توضیح: داستان بارها تعریف شده‌ی سینمای هند، برادرانی که در کودکی همدیگر را گم می‌کنند و در بزرگسالی به هم می‌رسند اما با طعم گفتگوی ادیان و طنزی که در فیلم جا افتاده، به همراه آهنگ معروف “امر اکبر آنتونی”.

shakti 6) قانون (قدرت) (Shakti)، کارگردان: رامش سیپی، 1982

بازیگران: آمیتا باچان، دلیپ کومار

خلاصه داستان: پسری که از پدر پلیسش دل خوشی ندارد، به تبهکاران ملحق می شود. پدر و پسر در مقابل هم قرار می‌گیرند، پدر وظیفه‌شناس باید قانون را اجرا کند.

توضیح: فیلمی که برخلاف بقیه‌ی فیلم‌های لیست از تلویزیون ایران پخش و معروف شد، بدون صحنه های رقص و آواز. آمیتا باچان (با دوبلوری استاد خسروشاهی) که نامش در این فیلم “ویجی” بود تا سال‌ها در ایران به این نام شناخته می‌شد.

Nagina (1986)7) ملکه مارها (نگین) (Nagina)، کارگردان: هارمش مالهوترا، 1986

بازیگران: سریدوی، ریشی کاپور، امریش پوری

خلاصه داستان: پسری متمول پس از سالها به شهرش بازمی‌گردد. عاشق دختری می‌شود و با او ازدواج می‌کند، غافل از اینکه دختر ملکه‌ی مارهاست و مارگیری قدرتمند به دنبال شکار او.

توضیح: ملکه‌ی مارها به غیر از ماجراهای عاشقانه کمی هم جادو در ترکیب خود دارد و بازیگر درشت چشم و زیبایی که تازه در حال اوجگیری ‌است، سریدوی. صحنه رقص و آواز همراه با مارگیری از صحنه‌های مورد توجه فیلم است. به دلیل موفقیت فیلم قسمت‌های 2 و 3 آن نیز ساخته شد.

Dil8) دل (Dil)، کارگردان: ایندرا کومار، 1990

بازیگران: امیر خان، مادهوری دیکشیت

خلاصه داستان: دختر و پسری جوان که عاشق هم هستند به دلیل مخالفت خانواده‌ی دختر نمی‌توانند ازدواج کنند، پس از خانه فرار می‌کنند. اما خانواده‌ی دختر آنها را رها نمی‌کنند.

توضیح: ملودرام اشک‌انگیز به سبک لیلی و مجنون، عشاق جوانی که عاقبتی تلخ دارند، داستان مورد علاقه‌ی ایرانی‌ها. با دو ستاره‌ی خوش‌چهره و نوظهور سینمای هند.

lamhe 9) لمحه (Lamhe)، کارگردان: یاش چوپرا، 1991

بازیگران: آنیل کاپور، سریدوی

خلاصه داستان: مرد جوانی که برای به دست آوردن عشق دختری شکست خورده است، ترک دیار می‌کند. سالها بعد که به کشور برمی‌گردد، با دختر عشق سابقش که مرده، مواجه می‌شود و با فرزند عشق از دست رفته، دوباره عشق را تجربه می‌کند.

توضیح: ملودرامی با موضوعی بحث‌انگیز به کارگردانی یاش چوپرا از مهم‌ترین کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینمای هند. به نظر می‌رسد داستان عجیب فیلم (ایجاد رابطه با فرزند عشق دوران جوانی) به موفق شدن فیلم کمک زیادی کرده است.

kuch Kuch Hota Hai10) کوچ کوچ هوتاهه (چیزی اتفاق می‌افتد) (Kuch Kuch Hota Hai)، کارگردان: کران جوهر، 1998

بازیگران: شاهرخ خان، کاجول، رانی موکرجی

خلاصه داستان: دختری 8 ساله نامه‌ای از مادر مرده‌اش پیدا می‌کند که در آن مادرش داستان عشق همکلاسی دوران مدرسه‌اش را به پدرش شرح داده است. دختربچه سعی می‌کند پدرش را به دوست قدیمی‌اش برساند و موفق می شود.

توضیح: مقدمه‌ی ورود سینمای هند به هزاره‌ی دوم، این فیلم آن سال تمام جایزه‌های سینمای هند را از آن خودش کرد و رکورد فروش را شکست و شاهرخ خان به بالاترین نقطه‌ی سینمای هند پرتاب کرد. مثلث عشقی دو دختر و یک پسر، عشق دوران مدرسه و برخلاف سنگام پایان خوش، آن چیزی بود که مردم در قرن 21 دوست داشتند. صحنه رقص و آواز معروف سه نفره با آواز “کوچ کوچ هوتا هه”.

تا یکی دو دهه پیش سینمای هند فقط برای تولید داخل فیلم تولید می‌کرد و به غیر از ساتیاجیت‌رای کارگردانی با اعتبار جهانی دیگری در آن اطراف به چشم نمی‌خورد. سینمای هند پر است از اشکالات ساختاری و منطقی، کلیشه‌هایی که به راحتی می‌شود آنها را حدس زد، شخصیت‌هایی که منطقی رفتار نمی‌کنند یا قدرت فراانسانی دارند. از هر فیلم بالیوودی می‌شود صدها اشکال فنی گرفت، در تمام ساختارها از فیلمنامه و کارگردانی گرفته تا بازیگری، تدوین ، طراحی صحنه و لباس و . . . اما نباید فراموش کنیم که همین سینمای سر تا پا اشکال، مورد علاقه‌ی حداقل یک میلیارد نفر در هند و تعداد زیادی در نقاط مختلف دنیا، مخصوصاً ایران است.

در ایران به خاطر نزدیکی فرهنگ شرقی هند به ما، آشنا بودن قهرمانان، استفاده بسیار کم از صحنه‌های بی‌پرده‌ی جنسی، استفاده بی‌حد و حصر از صحنه‌های رقص و آواز و پایان خوش داستان همیشه فیلم‌های هندی گزینه‌ای برای تماشا بوده و هست. شاید در حال حاضر بسیاری از دوستان روشنفکر به محض شنیدن اسمی از سینمای هند روی ترش می‌کنند و کلمات تحقیرآمیز را پشت هم قطار می‌کنند، اما ما فراموش نمی‌کنیم که قسمتی از کودکی ما با همین داستان‌های بی‌منطق و شل و ول ساخته شده است.

84 نظر to “10 فیلم هندی که دوست داشتیم”

 1. 1394/02/04

  علیرضا Reply

  این ده فیلم به این علت برای ما ایرانی ها نوستالژیک شده که تلویزیون ما همیشه همین فیلم های سینمای هند رو نشون میده!!!
  البته از لیست بالا دو فیلم شعله و کوچ کوچ , هنوز هم محبوب ترین فیلمهای تاریخ سینمای هند در بین هندی هاست.

  در کل, مرسی بابت این مطلب نوستالوژیک

  • علیرضا جان به غیر از شعله و قانون، بقیه فیلمهای لیست هیچوقت از تلویزیون ایران پخش نشدن و متعلق به سیستم فیلمهای ویدئویی هستن. در اون سیستم هم تنها چیزی که حضور یک فیلم رو در چرخه تعیین می کرد، قانون عرضه و تقاضا بود. یعنی مردم دوست داشتن این فیلمها رو بیشتر ببین و خیلی ممنون از نظرت.

 2. 1394/09/23

  امپراطور Reply

  یک فیلم هندی بود یه پسری بود که وقتی خواستگاری رفت خانواده دختر لوستر های خونه رو شکستند و خواستگار رو مجبور کردن روی اونها راه بره .اگه اسم فیلم رو بگین ممنون میشم

  • متاسفانه فیلمی که مد نظرتون هست رو ندیدم

  • 1394/12/02

   محمد Reply

   نمیدونم دقیق اسم فیلمشو اما میدونم یکی از فیلمهای سانجی کاپور بود رو فیلم ما نوشته بود عشق اما فکر کنم اسم فیلمش یه چی دیگه بود چون من کلی فیلم هندی دیدم که اسمشون عشق یا عاشق بود. در هر حال. بازیگرش سانجی کاپوره. و این بازیگر با اینکه زیاد هنرمند پرفروشی نبود اما از نظر من بازیگری فوق العاده هست سه چهار تا فیلم ازش دیدم که از کلاس بالیوود بالاتر بود و غمناک هست بیشتر فیلماش

   • 1394/12/20

    محمد Reply

    ممنون.انشاله پیدا بشه 🙂

  • 1395/01/16

   T.t Reply

   لطفا اگه فهميديد به منم بگيد

  • 1395/09/05

   فرشته Reply

   آقای راجا یا راجا سرچ کنید پیدا میکنید بازی مادهوري و سانجی کاپور

 3. 1394/09/24

  لیلی Reply

  سلام
  چطوری میتونم فیلم lamhe رو دانلود کنم؟ خیلی تو سایتهای مختلف جستجو کردم اما نتونستم.
  ممنون

 4. 1394/12/04

  abolfazl Reply

  سلام
  فیلم هندی رو میخواستم به اسم راجاجی

 5. 1394/12/11

  ستاره Reply

  یک فیلم هندی قدیمی بود که یک زن حامله رو میکشند و طلاهاشو میگیرند بعد بچه اش بدنیا میاد و روح مادر میخواد به بچه اش غذا بده و نمیتونه. اسم اون فیلم چیه؟؟ خیلی دنبالشم

  • 1394/12/19

   شقایق Reply

   بنظرم فیلم قشنگی بایدباشه

 6. 1394/12/19

  شقایق Reply

  سلام دنبال یه فیلم هندی هستم اما ن بازیگرهاشومیشناسم ن اسمشومیدونم نمیدونم چجوری پیداش کنم فقط نمیدونم که توی فیلم یه زن کرولال هست که با یه پسر سالم ازدواج کرده کسی اسمشومیدونه؟

  • 1395/01/29

   مهسا Reply

   همون که زنه کرولاله تصادف میکنه و میوفته تو رودخونه؟

   • این فیلمو قدیم تو تلوزیون دیدم

   • 1395/11/22

    محمدجواد Reply

    سلام خوبین دنبال ی فیلم عاشقانه هندی هستم که تو کلبه ی گلی با فانوس نفتی زندگی میکنن تروخدا کمکم کنید تا بتونم این فیلمو دوباره ببینم

  • 1395/05/21

   بهار Reply

   من خیلی گشتم فیلمی به این مضمون پیدا نکردم جز یک ویدئو کوتاه از موزیک آلبوم خواننده پاکستانی شازیا منصور که برای آهنگ آاجا سونیا ساخته شده و شربانی موکورجی و سمیر سونی بازیگرانش بودن

  • 1395/09/27

   محمد Reply

   فکر کنم خاموشی هست اسم دوبله فیلم،

 7. 1395/01/16

  T.t Reply

  سلام يه فيلمي هست كه پسره براي اينكه باباي دختره اجازه بده با پسره بره به پسره ميگه از روي شيشه ها رو برو اسم فيلمش چيه
  خواههههههههش خواهههههههش جوابم بديد خيلي فكرم مشغول كرده

  • 1395/09/05

   فرشته Reply

   T.t اسم فیلم راجا هست همین چند روز پیش دیدم بازی سانجی کاپور و مادهوري

 8. 1395/02/08

  بیتا Reply

  راستش علاقه ای به سینمای هند ندارم در حدی علاقه ندارم که بخوام خودم برم دنبالش اما قبلا ها فیلم های هندی خیلی زیاد دیدم که از همه بیشتر از ۲تاش خیلی خوشم اومد

  فیلم ‘ عشق ۱۹۹۷ ‘ با بازی کاجول’امیرخان’و… که یک فیلم کمدی و عاشقانه و خیلی زیبا بود

  فیلم ‘ بد گمان ‘ با بازی جویی چاولا و دقیقا نمیدونم برای چه سالیه اما خوشم اومد از داستانش

  فیلم ‘ انامیکا ‘ هم قشنگه با اینکه داستانش تقلید شده از فیلم ‘ ربکا ‘ الفرد هیچکاکه

  کلا فیلم هندی رو ترجیع نمیدم اما این ۳تا فیلم فیلمای قشنگی هستن اگه ندیدید بد نیست دانلودشون کنید.

 9. 1395/02/26

  آموزش C# Reply

  از سایت فوق العادتون بی نهایت سپاسگزارم.همیشه به سایتتون سر میزنم.متشکرم.

 10. 1395/03/08

  مهدي Reply

  سلام يه فيلمي هست كه قديمي بود و يه پليس زن با تعدادي ميمون كاري پليسي كردن و كمي هم زن پايسه كارهاي رزمي هم انجام ميداد، اسم فيلمش چيه
  خواههههههههش خواهههههههش جوابم بديد خيلي وقته كه ذهنم دنبالشه
  ممنونم

 11. 1395/03/22

  محدثه Reply

  هرگز نگو خداحافظ چی O-o

 12. 1395/04/22

  الهه Reply

  سلام یه فیلم هندی که دختری کر ولال شناگر ماهریه که بایه پسر سالم ازدواج کرده اسمشو بهم بگین لطفا

  • 1395/05/15

   بهار Reply

   وای منم شدیدا دنبالشم کسی اسمشو نمیدونه؟

  • 1395/05/20

   بهار Reply

   از اونجایی که فکر اسم این فیلم مثل خوره وجودمو میخورد دو روز کامل اینترنتو گشتم. هیچ جا هیچ اثری از اسمش نبود. بلاخره فهمیدم که این فقط یک ویدئو کلیپ داستانی بوده که برای آهنگ آاجا سونیا از خواننده معروف پاکستانی به نام شازیا منصور ساخته شده بوده با بازی سمیر سونی و شربانی موکورجی
   یعنی با اطمینان میگم فیلم بلندی در موردش ساخته نشده

 13. 1395/04/23

  ریحانه Reply

  سلام. چندین سال پیش یه فیلم بود که من فقط ازش یه کلیپ داشتم که توش یه زنی که لباس سفید زیبایی پوشیده بود توی یه مراسم مجلل می خوند و می رقصید. اونجوری که من برداشت کردم عاشق کسی بود که اون روز عروسی یا نامزدیش بود. اگه کسی همچین فیلمی دیده ممنون میشم اسمشو بگید. خیلی دوست دارم کل فیلمو ببینم.

 14. 1395/04/27

  goli Reply

  سلام دوستان
  منم یه فیلم هندی رو خیلی دوست دارم ولی اسمش و بازیگراشو نمیدونم اون موقع که دیدمش 11 سالم بود…
  یه فیلم بود که فکر کنم چهار تا بازیگر زوج اصلی داشت دوتا دختر دوتا پسر
  یه خانوم مسن هم بود .. نمیدونم چی بود اصل داستان اما تو یه اکتشاف ظاهرا یه مکان تاریخی رو پیدا کرده بودن که … مجسمه خانومه ظاهرا زنده شد و بعدا اخرش نمیدونم چرا اونجا تخریب شد و اون خانومه هم که از قدیم اونجا بود انگار مرد… لباس سنتی قرمزش خیلی تو فیلم برجسته بود.
  من این فیلمو خیلی دوست دارم ببینم
  ولی هرچی گشتم پیداش نکردم.. میشه اگه کسی دیدش به من اطلاع بده ؟

 15. 1395/04/29

  hosein Reply

  سلام. آیا شما فیلمی رو می شناسید که شاشی کاپور و آمیتاباچان و یک بازیگر دیگر در نقش 3 تا برادر بودن و پدرشون پلیس بود و یک نشانی در دست هاشون بود که وقتی بزرگ شدن از طریق اون همدیگه رو شناختن؟
  آیا اسمش رو می دونین؟

 16. 1395/04/31

  POURIA Reply

  سلام خسته نباشید ببخشید یه فیلم قدیمی بود هندی که سلمان خان با سه تا بچه توش بازی میکردند یه روز سلمان خان میره فروشگاه یه دختررو میبینه عاشقش میشه دختره یه سگ داشته به اسم رومئو بعد برای دختره یه اتفاقی میفته سلمان خان میبرتش خونه خودش به بچه هاش میگه این مادرتونه

  اسمشو بهم بگید به قران خیلی اجباریه باید این فیلمو پیدا کنم ممنون

  • 1395/05/01

   ریحانه Reply

   سلام!
   من با استفاده از خلاصه ی داستان و اینکه بازیگر فیلم سلمان خان هست تو سایتای خارجی به این فیلم رسیدم. مطمئن نیستم این باشه چون ندیدمش ولی امکانش زیاده.امیدوارم درست باشه.
   Ek Ladka Ek Ladki
   اسم فاریش هم یک پسر یک دختر و سه بچه است.

  • 1395/09/27

   محمد Reply

   یه دختر یه پسر سه بچه،
   خیلی فیلم معرکه ای هم هست

 17. 1395/05/08

  حمیدرضا Reply

  آقا سلام.مخلصات.بچه که بودم یه فیلمی دیدم که اسمشو یادم نمیاد.بازیگر نقش اصلی تو فیلم اسمش ثورج بود.کوچیک که بود واسه پدرش پاپوش درست میکنن و با شکنجه اعدامش میکنن.وقتی بزرگ میشه انتقام میگیره.البته یادمه که ارتباط عجیبی بین این خانواده با مارها بود.اگه اسم فیلمو برام بنویسید خیلی خوب میشه.ممنون.

 18. 1395/05/16

  ف Reply

  سلام اون فیلمی که پسره روی شیشه راه میره raja و نام فارسی سرنوشت راجا با بازی سانجی کاپور مادهوری وموکش خانا،دالیپ تاهیل میابشد

 19. 1395/05/25

  لادن Reply

  سلام به همگي
  فيلمي رو ميشناسين كه توي صحنه خوندنش توي يه دشت شقايق باشه و گوشه اي از اون دشت مردي مشغول درو كردن شقايق ها باشه…
  لطفاً بهم بگين… ممنون ميشم

 20. 1395/05/26

  سمیه Reply

  همه میدونن از نظر مردم هند چه جوونا چه قدیمیا فیلمی رو دست فیلم دلواله یا همون عاشق عروس رو میبره نیومده با بازی بی نظیر شاهرخ خان و کاجول. البته جدا از این فیلمای قدیمی فیلم های سال های اخیر یعنی از سال 2000 به بعد خیلی شاهکار توشون بوده.

 21. 1395/06/06

  ستار Reply

  هرکی بخوادفیلم هندی دانلودکنه من حاضرم راهنماییش کنم هرفیلمی که فکرش کنیدمیشه گیرش اورد،حتی نایابترینش،اگرهم خواستین من میتونم براتون گیربیارم

  • 1395/10/08

   رضا Reply

   سلام.لطفا بفرمایید چطوری!!!
   من دنبال یه فیلم قدیمی هستم که سینمای دهه 50 ایران نشون داده شده.یه مردی بچه هاش رو کور میکرد که گدایی کنن…
   البته من پدرم میگه اسمش چراغ خانواده بوده ولی من هرچی گشتم همچین اسمی نداریم.اگه میشه کمک کنید ممنونم

 22. 1395/06/06

  ستار Reply

  به ایمیلم پیام بدین تاهرفیلمی که براتون خاطره بوده وگیرش نیاوردین براتون گیربیارم

  • 1395/09/15

   رضا Reply

   دنبال ی فیلم هندی ام که پدر بعد از چندسال پسرشو تو ی خانواده مرفه و پولدار پیدا میکنه ولی اونا حاضر نمیشن پسرشو بدن…

 23. 1395/06/11

  Amir_m Reply

  به نظر من رانی موکرجی بزرگترین و هنرمندترین بازیگر زن هنده چون هم زیباست و هم خوب و دلنشین و جذاب بازی میکنه من که عاشق فیلم هاشم .

 24. 1395/06/12

  محند Reply

  فیلم تحت تعقیب و گجنی بعلاوه بادیگارد و rabne banade jodiبهترین فیلمهای هندی هستن ک اگ ندیدین باید ببینین یعنی صد بار دیدن هم می ارزن

 25. 1395/06/15

  هدیه Reply

  وای عجب مطلب خوبی بود. منم اکثر این فیلما رو توی بچگیم و نوار وی اچ اس دیدم. فیلم امر اکبر آنتونی، شعله، سنگام، اون فیلم زن مار که چقدر ازش می ترسیدم. فیلم بیا در آغوشم با اون آوازهای دوتایی باباهه و پسره. یا ویجی با اون دیالوگ معروفش توی قانون. خیلی عالی بود. ممنونم.

 26. 1395/06/17

  حمي Reply

  با سلام يه فيلمي ديدم دهه هشتاد فكر كنم اسمش ويتار كيشان بود دوبار پخش شد داستان طوري بود كه بچه ها درس ميخونن و بزرگ ميشن پدر دست اش توئ ميكانيكي قطع ميشه و بچه ها پدر را از خونه بيرون ميكنن و بعد پدر ميكانيك سيار ميشه تا اينكه فكر بهسازي كاربراتور به سرش ميزنه و كارخانه ميسازه آنيل كاپور نيز بازي كرده
  اگر اسم اش را بگين ممنون ميشم

 27. 1395/06/29

  ali Reply

  سلام

  بهترین فیلمایی که دیدم از باب طنز اما عمیق و اشک آورز

  سه نخاله محصول 2000 + مونابایی ام بی بی اس

  فیلم عاشقانه اش

  فیلم dar محصول 1993 و فیلم kal ho na ho

  همچنین فیلم دوداس و فیلم طنز dhamal رو خیلی دوس دارم.

  در ضمن فیلمی که دوستمون دنبالش بود که پسره از رو شیشه ها رد میشه اسم فیلم راجا هست با بازیگری سانجی کاپور و مادهوری دیکشیت

 28. 1395/06/30

  هانی Reply

  سلام دنبال یه فیلمم اسمشو نمیدونم اگه میدونید کمکم کنید
  خلاصش اینه که
  یه پسر پولدار با یه دختر ازدواج میکنه
  بعد دختره رو میبره خونش که یه قصره داخل آب.
  بعد دختره هرشب روح زن قبلی رو میبینه و میترسه بعد معلوم میشه خدمتکار اون خونه عاشق پسره بوده و زنه رو اذیت میکرده. بعد خدمتکاره خودشو اتیش میزنه

 29. 1395/08/01

  Ragnar Reply

  سلام
  ی فیلم هندی زیرنویس تو ماهواره سه سال پیش دیدم نه بازیگراشو میشناسم نه اسمشو خلاصه فیلمش درباره مسابقات رقص بود جایی ک دوتا پسر بودن با هم رفیق بودن ب همرا ی گروه که تو مسابقات محلی رقص شرکت میکردن تا اینکه رفتن توی مسابقات بزرگتری شرکت کنن ولی با هم اختلاف پیدا میکنن و گروهشون هم ب دو قسمت تقسیم میشه و روبروی هم قرار میگیرن….لطفا اگه کسی اسمشو میدونه بگه بدجور دنبالشم …ممنون

 30. 1395/08/09

  tohid Reply

  سلام
  من دنبال یک فیلم قدیمی هندیم
  موضوعش این بود
  یک مرد دوتا پسر داره با اونا میره بازار و یکی از یچه هتش گم میشه و انا یک مرد میگیره سوار شتری که داره مسابقه میده میکنه و پسر روی شتر انقدر گریه میکنه که میمیره
  بعد این یکی پسر ک بزرگ میشه یه دختره ببر داره تو پای ببر ی نیغ رفته بود پسرم رفتو تیغو از پاش در اورد
  اگ اسم فیلمو میدونین بهم بگین
  اگ میشه تو ایمیلم بگین ممنون میشم
  tohidtnt00@gmail.com

 31. 1395/08/12

  سونیا Reply

  فکر کنم بهتر بود بین این فیلم ها فیلم دلاور عروس را میرباید هم میبود. واقعا فیلم زیبایی است .
  dilwale dulhania le jayenge

 32. 1395/08/16

  رضا Reply

  سلام.وقت همگی شما بخیر باشه چه آقایان و چه خانمهاعزیز و هم وطن گل خودم،آقاتوحید اسم اون فیلم شما که بچه رو شتر میمیره پادشاه بی تاج اسمشه مح
  صول 1994-آقا حمی اسم اون فیلم شما هم که مرده مکانیکه و دستشو از دست میده اسمش اوتار محصول 1983..آقا پوریا اسم اون فیلمم که سلمان خان زنه رو میبره پیش اون سه تا بچه اسمش یک دختر،یک پسر و سه بچه هستش سال تولیدش یادم رفته ولی مال اوایل دهه ی 90 هستش،اسم اون فیلمیم که پسره میره خونه ی دختره و مسخرش میکنن که عشق چیه و پسره واسه اثبات دوست داشتن و عشقش نسبت به دختره خونه ی برادر دختره رو شیشه راه میره اسمش سرنوشت راجا هست فکر کنم محصول 1995 یا 1996 باشه با بازی سانجی کاپور و مادهوری..از این سایتم سپاسگزارم.خوشحال میشم که دل کسیو شاد کنم و باعث شادیش بشم.شقایق خانم،بهار خانم،الهه خانم فیلمهای شما هم توضیح کم در موردش دادین و حدود هزاران هزار فیلم هندی وجود داره و سالانه نزدیک 1000 فیلم در هندوستان تولید میشه که بیشتر داستان و محتواش هم به خاطر زیاد بودن و ساختن بیش از حد فیلم هندی شبیه هم هستن داستان و محتواشون..این ایمیله منه عزیزان به محض دیدن جوابتونو میدم اگه ببینم واگه بتونم و ببینم و در خدمتم،چون من به خاطر چشم و اعصاب و حفظ کردن آرامشی که داشتم و دارم زیاد وارد کامپیوتر و سایتها نمیشم،اینم ایمیلمه reza35533@gmail.com

 33. 1395/08/18

  فائزه Reply

  کاجول و شاهرخ میترکونن پیش هم , بهترین بازیگرای بالی😍

 34. 1395/09/05

  فرشته Reply

  سلام من ی فیلم هندی قدیمی دیدم اسمشو نمیدونم خیلی هم سرچ کردم ولی پیداش نکردم داستان دوتا برادر بردار بزرگه و زنش بچه دار نمیشن برای زنش خطرناکه
  برادر کوچيکه ازدواج میکنه ولی وقتی بچه دار میشن زن داداش بزرگه بچه بغلش از پله ها ميوفتا و بچه میمیره بعدم زن داداش کوچيکه دیونه میشه دکترا میگن این باید دوباره بچه دار ش خوب میشه
  زن داداش بزرگم بچه دار میشه و بچشو میده ب اونا و خودش میمیره اگر کسی اسمشو میدونه یا اسم بازيگراشو بلده ب من بگه لطفا
  fereshte.6845@Hotmail.co.uk

 35. 1395/09/06

  هندی Reply

  سلام. یه فیلم هندی بود من بچه بودم دیدم. دوبله قبل انقلاب فکر کنم .یه زن و شوهرو جادو میکنن و بچه شونو میندازن تو جنگل بعد حیوونای جنگل بزرگش می کنن .وقتی بزرگ شد جون یک خانما نجات میده . اون دختر میاردش پیش خودشو بهش حرف زدن و اینا یاد میده و … اسمشم فیل بزرگ بود . ولی هر چی تو اینترنت سرچ می کنم هیچی در موردش نوشته نشده

 36. 1395/09/24

  مینا Reply

  سلام یه فیلم بود کا امیتا باچان نقش یه بادریگارد بچه کوچیک رو بازی میکنه و در نهایت خودش رباینده اصلی اون بچه هیت.اسم اون فیلم رو به منم بگید مررررررررررسی

 37. 1395/09/26

  رعنا Reply

  سلام،یه فیلم هندی بود که یه دختری عاشق یه پسری میشد‌،دختره هم خیلی پولدار بود‌ولی پسره نامزد داشت،در آخر فیلم هم دختره میفته توی دره و فلج میشه،اسم فیلم رو میشه بگین؟

 38. 1395/09/27

  محمد Reply

  بهترین فیلم ها فکر پی کی p. k رو باید دید
  پر فروش ترین فیلم کل تاریخ هند هستو پر حاشیه ترین و البته خارج از هند هم کلی فروخته

 39. 1395/10/08

  رضا Reply

  سلام.من دنبال یه فیلمی هستم که دهه 50 سینمای ایران نشون داده.یه پدری بچه هاشو کور میکرد میفرستاد گدایی..
  پدرم میگفت اسمش چراغ خانواده بوده ولی من هرچی گشتم همچین اسمی ندیدم.اگه کسی میدونه اسمش چیه لطفا بگه خیلی ممنون میشم دوستان

 40. 1395/10/09

  پارمیس Reply

  منم فیلم هندی زیاد می بینم اونایی که از همه بیشتر دوست دارم چوری چوری چوپکه چوپکه با بازی سلمان خان ، رانی ، پریتی. به دنبال داماد با بازی سلمان خان و کاریشما کاپور ، پاداش عاشقی با بازی فردین خان و آمریتا ، جان من قبول کن با بازی اورمیلا و سلمان خان . عشق من جای دیگریست کاجول و آجی . دلی که دست بردار نیست امیرخان و پوجا بهات

 41. 1395/10/18

  وحید Reply

  سلام دنبال فیلمی هستم که فقط میدونم که درباره دو دانشگاه پسرانه و دخترانه که یک پسر و دختر عاشق هم هستند همین ممنون

 42. 1395/10/23

  Anita50 Reply

  در مورد فیلمای هندی گفتنی زیاده من یادمه وقتی نوجوون بودم همراه برادرم هر هفته میرفتیم سینما و فیلم هندی میدیدیم اون وقتا سوژه های فیلم خیلی برامون جالب بود و موسیقی سحر انگیز هند تاثیر عمیقی بر روح و قلبمون میگذاشت با گذر زمان و تغییر و تحولی که در فیلمسازی هند صورت گرفت ،الان تنها چیزی که ما رو وادار میکنه فیلم هندی ببینیم ، همانا موسیقی و رقص های کلاسیکش هست و صحنه های اصیل مراسم و سنت ها همیشه برامون جالب وگیراست ایکاش این فیلم ساز ها بدونن که مردم اگه بخوان فیلم امریکایی ببینند خوب دیگه چرا میرند دنبال فیلمای هندی چقدر در حسرت اون موسیقی ها و رقص ها فیلم هندی دیدم و در اخر هیچ نیافتم بجز اندک حس نوستالژیک . . .با تشکر آنیتا

 43. 1395/10/24

  مهشید Reply

  یه فیلم هندی بود زمان بچگی دیدم الان هرچی مممیگردم پیداش نمیکنم اعصابمو داغون کرده داستانش در مورد دوتا خواهر بود که یکیشون ازدواج کرده بود کوچیکیم تازه عاشق شده بود فقط خواهره در مورد عشقش اینا میدونست که خواهره از پله ها افتاد و مرد گذشت تا اینکه عروسی خواهر کوچیکه شد فکر میکرد داماد همون عشقشه ولی یهو روز عروسی فهمید داماد شوهر خواهرشه و غش کرد اسم دختره ویکتانا یا دیکتانا یا هیکتانا… بود خواهشن هر کی میدونه بگه اسم فیلمو

 44. 1395/11/11

  ابراهیم Reply

  سلام یه فیلم هندی قدیمی بود که دو شب پیش ساعت ۲۳ از شبکه جم بالیوود پخش شد اول فیلم نشون میده پسره یه تمساح بزرگی شکار میکنه .مردم افتخار میکنن بهش .کم جلوتر عاشق دختری به نام چانی میشه اخرای فیلم دستگیر میشه ولی برای نجات ش مجبور میشه با دوتا ادم قول نما مبارزه کنه شکستشان بده.اما اسم فیلم نفهمیدم چی بوده دوستان میتونن راهنمایی کنند ممنون میشم

 45. یک فیلم هندی سیاه و سفید بود که مردی فقیر که دوچرخه داشت و نقاشی می کشید، با مادرش زندگی می کرد و عاشق یک دختر ثروتمند میشه و از راه فروش نقاشی هایی که می کشید پول در می آورد و بعدا” مشخص شد که مادرش نقاشی هایش را می خریده! بعد مادر به یک بیماری مبتلا میشه و یک داروی سمی که شبیه قرص بود مصرف می کنه و به مرور زمان حالش بدتر میشه و می میره! دادگاه هم پسر را به خیال اینکه مادرش را به قتل رسانده، فرزند را محکوم به اعدام می کنند که همان دختر ثروتمند که نامزدش بود، توی دادگاه به دروغ قتل مادر را به گردن میگیره که پسر هم داد میزنه میگه نه من نمی خوام به خاطر من یک نفر دیگه که بی گناه است اعدام بشه! البته توی فیلم، آن دارو را از داروخانه ها جمع آوری کرده بودند غیر از همین یک دارو که این پسر برای مادرش خرید و مسئول داروخانه گفت از همین ببرید مال “شرکت مدرنه” و … غافل از اینکه اون دارو سمی است و بقیه قضایا ….

  اگه اشتباه نکنم، فکر کنم راج کاپور بازی کرده باشه.
  ممنون میشم اگه اسم فیلم را به من بگویید.
  با تشکر

 46. 1395/11/17

  ali Reply

  سلام.ممنون از سایت خوبتون.ابراهیم اون فیلمی که پسره اول فیلم یه تمساح رو با نیزه سه سر میکشه اسمش موهنجو دارو هست.با بازی هرتیک روشن.اشتباه نکنم ساخت اخرای سال2016 هست.

  • 1396/01/09

   ابراهیم Reply

   سلام .علی ممنونم از کمکت خیلی لطف کردی.من نتونستم تا اخر فیلمو ببینم .ولی اگه تو نت گیرم بیاد دانلودش میکنم میبینم فیلم قشنگی بودش.

 47. 1395/12/01

  احمد Reply

  سلام خسته نباشید من دمبال یک فیلم هندی هستم پیدا نمیکنم میشه شما برام پیدا کنید توی این فیلم شاهرخ خان داخل قطار از یک دختر خوشش میاد و اون دختر همراه پدرش به روستای میره برای ازدواج وشاهرخ خان هم به بهانه من دوست داماد هستم به انم روستا میره که دختره رو ببینه

 48. 1395/12/11

  ارتمیس Reply

  اسمش فکر کنم قطار اکسپرس چنای هست با بازی شاهرخ خان

 49. 1395/12/11

  ارتمیس Reply

  سلام خدمت همه خانوما واقایون گل سایت
  من یه فیلم خییییییییییییلیییی خنده دار و جدیدهندی میخوام لطفا چنتا پیشنهاد بدین برم دانلودش کنم
  مرسییییییییییی
  تشکررررر

 50. 1395/12/17

  مجتبی8873 Reply

  با سلام خدمت دوستان گلم
  یه فیلم بود با بازی امیتا باچان،که تو یه اسکله کار میکرد پدرشو میکشن و خودش برادران ناتنیشو بزرگ میکنه و وقتی بزرگ میشن با هم انتقام میگیرن
  یه صحنه اول فیلم داشت که امیتا باچان عاشق خواهر دوستش شده بود و میخواست بهش بگه،و همش یه حرفیو تکرار میکرد، تو یه انباری بود و داشت با دوستش حرف میزد…
  خواهشا هر کی اسمشو میدونه راهنماییم کنه

 51. 1395/12/20

  faeze Reply

  سلام ی فیلمی خیلی سال قبل تلویزیون گذاشت ک ی خانواده بودن زن و شوهر تصادف میکنن زنه می‌سوزه بعد هم جراحی پلاستیک می‌کنه هم فراموشی می‌گیره فک کنم اسم دختره سیندیا بود کسی دیده بگه اسم فیلمو😞

 52. 1395/12/25

  مالکی Reply

  باعرض سلام خدمت همگی دوستان

  دوستان من هم دنبال اسم فیلمی با موضوع بک خانواده که دخترهای دوقلو داشتن تقریبا 8- 9 ساله که زن و شوهر بدلایلی از هم جدا میشن و دزدان دختران دوقلو را میدزدن و مادر خانواده با تلاش بسیار زیاد پیداشون میکنه فکر کنم یک قدرت جادویی هم داشت سپاس از همگی

 53. […] 10 فیلم هندی که دوست داشتیم – شبگارشبگار […]

 54. 1396/01/04

  آزاده Reply

  سلام یه فیلمی بود با بازی سانجی دات که یه صحنش این بود که سانجی دات داشت تیر اندازی می کرد که یهو یه پسر بچرو میبینه و اون پسررو بزرگ میکنه و فک کنم بعدا جفتشون عاشق یه نفر می شن….کسی میدونه اسم فیلم چیه؟

 55. 1396/01/04

  مریم Reply

  سلام من در سال 84 یک فیلم هندی دیدم که در آن پدر خانواده یکبار ازدواج کرده بو بدون این که به خانواده ی فعلی اش بگوید و پسری که از ازدواج سابقش داشته بود به طرف پدر آمده بود ولی پدرش اول نمی پذیرفت .بالاخره پدر بیمار شد و احتیاج به کلیه پیدا کرد جوری که هیچ یک از اعضای خانواده اش نمی خواستند یا قادر نبودند به او کمک کنند.در انتها همان پسر که هویتش مخفی مانده بود و از ازدواج اولش بود کلیه اش را به پدرش داد و در آخر فیلم پر خانواده او را به همه ی اعضای خانواده اش معرفی کرد و گفت که که او پسرش است و کلیه اش را داده.می شود لطفا اسم این فیلم را بگویید من ممنون می شم.مچکرم.

  • 1396/01/07

   مهسا Reply

   فیلم هندی جلوه عشق Yeh hai Jalwa

 56. 1396/01/05

  محمد Reply

  سلام. من یه فیلم هندی قبلا دیدم خیلی برام خاطره انگیزه متنش اینه چند نفر میرن دنبال پول داخل یه باغ یه نفرم تعقیبشون میکنه بعد که پولو پیدا میکنن میرن یه سالن خیریه و همه پولو به خیریه میدن کسی اسمشو مسدونه؟

 57. نام فیلم هندی از نسل آفتاب sooryavansham را جزو این فیلم ها قرار بدید توضیحاتی راجب فیلم ازنسل آفتاب هم بدید

 58. 1396/01/13

  amir Reply

  سلام ببخشید یه فیلم هندی بود یه مرد به نام اریان کانا با خواهرش خلاف میکردند بعد یه دختر از اریان کانا پول دزدی میکنه اریان کانا هم اونو میکشه بعد نامزد اون دختر میره از این اریان کانا انتقام میگیره میشه اسم این فیلمو بهم بگید تا دانلود کنم؟

 59. […] ۱۰ فیلم هندی که دوست داشتیم – شبگارشبگار […]

پاسخ

ایمیل شما مخفی می ماند. فیلد های الزامی مشخص شده اند *


*