نقاشی­های نوری پیکاسو

نقاشی­های نوری پیکاسو

وقتی عکاس مجله لایف جون میلی(Gjon Mili)؛ خلاق در عرصه نور و امور فنی عکاسی، در سال 1949 به دیدار پیکاسو در جنوب فرانسه رفت مشخص بود که دیدار این دو هنرمند ماهر نتیجه ای خارق العاده خواهد داشت. میلی عکسهایی را که از اسکیت بازی روی یخ گرفته بود به پیکاسو نشان داد. در این عکسها اسکیت بازان به اسکیت هایشان نورهای کوچکی بسته بودند و در تاریکی می پریدند و می رفتند. دیدن این عکسها ذهن نابغه اسپانیایی را به کار انداخت.

پیکاسو سی نقاشی با نور کشید. تصاویر از سنتورها، گاوهای وحشی، پرتره های یونانی و امضای خودش؛ میلی عکسهایش را در یک اتاق تاریک با استفاده از دو دوربین گرفت؛ یکی از زاویه کنار و یکی از زاویه مقابل. شاترها را باز گذاشت و به این ترتیب شعاع نور در فضا را ثبت کرد.

این سری از عکس­ها به نقاشی های نوری پیکاشو معروفند؛ و با یک نور کوچک الکترونیکی در  در اتاق تاریک گرفته شده اند. نقاشی هایی که در لحظه ناپدید می شدند؛ با این حال هنوز پس از شصت سال در عکس های میلی زنده اند.

آخرین عکس این مجموعه با بقیه متفاوت است. در این عکس او ماسکی به صورت دارد. پیکاسو از اولین هنرمندان اروپایی بود که قدرت و زیبایی ماسک های آفریقایی را کشف کرد.

لینک اصلی

2 دیدگاه دربارهٔ «نقاشی­های نوری پیکاسو»

 1. با سلام
  زاقعاً مطلب جالبی بود و مورد استفاده
  موضوع پایان نامی من همین موضوع است ( بازی با نور) البته در بخش عملی
  از این مطلب توانستم در آن استفاده کنم اگر منبع و یا مطلب کاملتری از این موضوع در اختیار دارید متشکر و سپاسگزار میشوم که بنده را از مطلع سازید
  قبلا از کمک و راهنماییتان متشکرم
  با آرزوی موفقیت پیشرفت روز افزون برای شما دوست عزیز

  قمری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *