مرتفع­ترین حلبی آباد عمودی جهان

مرتفع­ترین حلبی آباد عمودی جهان

سری به کاراکاس می زنیم، پایتخت ونزوئلا که در زمان هوگو چاوز کشور دوست و همسایه و برادر ما بود. با شبگار همراه شوید.

برج دیوید، یک آسمانخراش چهل و پنج طبقه در مرکز کاراکاس است، پایتخت ونزوئلا. این برج را میتوان نمادی از ورشکستگی مالی کشور و فقری دانست که اکثریت مردم این شهر تجربه می کنند.

این برج ناتمام بیست سال است به حال خود رها شده، یعنی از زمان مرگ سازنده اش در 1994. با توجه به بحرانی بانکی که گریبان کشور را در دو دهه اخیر گرفته است ساختمان برج هیچگاه ادامه نیافت. اگرچه سرمایه گذاران این ساختمان را فراموش کردند، مردم فقیر کاراکاس برج را فراموش نکردند. کاراکاس شهری است که هفتاد درصد جمعیتش زاغه نشین هستند.

در طی هشت سال گذشته، کم کم این برج توسط مردم اشغال شده است و آنها خودشان اجتماعی را شکل داده اند تا برج را مسکونی کنند. در سال 2012، 750 خانواده در این برج زندگی میکردند و احتمالا امروز این رقم بالاتر هم رفته است. ساختمان با زیرساختهایی که ساکنین افزوده اند و اقتصاد درونی اش کامل شده است. ساکنین برای وصر کردن آب و برق پول جمع می کنند و در خود مجموعه، باشگاه، کلیسا و فروشگاه هم دارند که در نقاط مختلف برج پخش است.

اگرچه خیلی ها می ترسند که ساختمان تبدیل شود به بهشتی برای جانیان و فروشندگان مواد مخدر، اما در هر حال این حلبی آباد عمودی، مکانی است برای فقرا تا زندگیشان را دوباره بسازند.

لینک اصلی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *