عکس­هایی از مرلین مونرو که ندیده­اید

توسط | به تاریخ 1392/06/28 | نظر 4

این عکس­ها از حلقه­ی فیلم شانزده میلی­متری پیتر منگون استخراج شده است.  از حلقه­ی فیلمی که پیتر، در چهارده سالگی از ستاره­ی 29 ساله و فوق جذاب هالیوود گرفته بود. او در سال 2002 در مصاحبه­اش گفت:«من عادت داشتم مدرسه رو بپیچونم، هر روز صبح بیدار می­شدم. پیرهن خوب می­پوشیدم و کراوات می­زدم و می­رفتم بیرون. چون شنیده بودم مرلین مونرو می­خواد بیاد نیویورک. و قرار شده توی هتل گلداستون بمونه.» او ماه­ها بیرون هتل منتظر ماند به امید یک امضا، یا یک عکس با دورین عکاسیش.

بالاخره مرلین به نیویورک آمد و یک روز پیتر جراتش را جمع کرد و رفت جلو. مرلین گفت:«تو دیروز همینجا بودی، یه کراوات قرمز هم داشتی. سردت نشده بود؟» منگون می­گوید:«اون من و دیده بود. اون با من دوست شد و روزهایی که بارون می­اومد من و تا مترو می­رسوند. اون کسی بود که اگر یه بار می­دیدیش، تصویرش توی ذهنت حک می­شد.» یک روز پیتر دوربین فیلمبرداری کداک برادرش را برداشت و از خانه بیرون زد. همان روز مونرو از هتل بیرون آمد و گفت به خرید می­رود و پیتر هم می­تواند همراهیش کند. و در تمام طول مسیر، پیتر از او فیلمبرداری کرد. در سال 2002 فیلم­ها پیدا شد و این عکس­ها از دل حلقه­ی نگاتیو بیرون آمدند و در یک کتاب هم منتشر شدند. کتابی به نام “مرلین مونرو، نیویورک، 1955»

این عکس­ها شاید با کیفیت نباشند؛ یا خیلی ژست خاصی در آنها نباشد. اما طبیعی­ترین تصاویر مرلین مونرو هستند. در این عکس­ها مرلین نه در فیلم است، نه بازی می­کند. او فقط مرلین است. امیدوارم از تماشای عکس­ها لذت ببرید. من به این فکر می­کنم که آیا پنج دقیقه فیلمبرداری اختصاصی از مرلین مونرو به روزهای متمادی انتظار و مدرسه نرفتن می ارزیده است؟ خود پیتر منگون میگوید آری. نظر شما چیست؟

لینک اصلی

برچسب ها

4 نظر to “عکس­هایی از مرلین مونرو که ندیده­اید”

 1. 1392/06/28

  پارسا Reply

  احساس می‌کنم چقدر برای کسی که عاشقانه عکس می‌گیرد ، هوا خوب است ! . در تمام عکس‌ها ، هوا خیلی خوب است . قبول دارید؟

 2. 1392/06/29

  مینو Reply

  وقتی حرف می زنه،قدم می زنه و یا در حالتی که به یک نقطه خیره شده،خیلی حالات زنده و زیبایی داره.اما در حالت بوسه فرستادن یا لبخند زدنش عکس ها از حالت خودمانی بیرون میان و بیشتر قالبی می شن.انگار در اون لحظات هم به یاد داره که باید مثل یک ستاره عمل کنه و این اصلا زیبا یا تاثیرگزار نیست.اما به هر حال این عکس ها ارزش فرار از مدرسه رو داشتن!

 3. 1393/10/02

  حمید Reply

  فقط زیبایی انگار همه زیبایی برای مارلین خلق شده…

 4. 1394/09/09

  زهرا Reply

  همه میگن من شبیه مرلینم اخه همیشه ام ارایشای سرد دارم

پاسخ

ایمیل شما مخفی می ماند. فیلد های الزامی مشخص شده اند *


*