ظهور زیر دریایی در خیابان میلان

ظهور زیر دریایی در خیابان میلان

واقعا عکس عجیبی است. خودتان را جای شهروندان میلانی بگذارید. تصور کنید صبح از خانه خارج شده اید و وسط میدان ولیعصر یک زیردریایی از زمین بیرون زده باشد. قیافه تان چه شکلی میشود؟ این زیردریایی که در عکس می بینید در نزدیکی مرکز شهر میلان از زمین بیرون زده بوده است. اینجا می­توانید نظرات میلانی ها را در این مورد بخوانید. فقط همین را بگویم که بحث کشیده به جایی که یک نفر به ارتش ایتالیا اعتراض کرده است؛ به خاطر خرید زیردریایی­های کهنه از انگلستان که اینطور دچار سانحه می­شوند! چند تا از این عکس­ها از صفحات توییتر و … شهروندان میلانی برداشته شده است. اما کمی دقت کنید. قضیه بیش از حد عجیب است؛ نه؟

کل این ماجرا حاصل تدبیر بازاریابی شرکت بیمه Europ Assistance IT  است؛ در کمپینی با نام «از زندگیت حفاظت کن.». مسوولین بازاریابی این شرکت مستقر در ایتالیا صبح زود از خواب بیدار شدند و این اثر تبلیغاتی را در شهر نصب کردند. گرچه نمی دانم دقیقا چه باید در این مورد گفت؟ این کمپین را می توانید در سایت خود کمپین؛ اینجا؛ دنبال کنید. این شرکت ایتالیایی کار را همینجا رها نکرده و حتی بازیگرانی را به عنوان ملوانان زیردریایی استخدام کرده و مصاحبه ای جعلی با آنها ترتیب داده است. این مصاحبه را میتوانید اینجا تماشا کنید  و البته مجموعه عکس­ها را از اینجا برداشته­ام.

در بررسی هایم متوجه نشدم که مامورین آتش نشانی و پلیس که در عکس حاضرند هم جعلی هستند یا نه؛ البته به نظر جعلی می­رسند. در هر حال باید بگویم که این ایده تبلیغاتی، اقلا برای من یکی از تکان دهنده­ترین ایده­های تبلیغاتی تمام عمرم بوده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «ظهور زیر دریایی در خیابان میلان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *