سالن تئاتر 112 ساله لندن فرو ریخت

apollotheatre-2-10-924

سالن تئاتر 112 ساله لندن فرو ریخت

سقف تماشاخانه‌ی آپولو، یک تئاتر قدیمی در لندن، ١١٢ سال پس از اجرای نمایش آمریکایی موزیکال در شب افتتاحیه، فرو ریخت. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سالن قدیمی تئاتر اینجا را کلیک کنید.

حدود ساعت ٨:١٥ پنجشنبه شب، نوزدهم دسامبر(پنج روز قبل)، سقف تماشاخانه‌ی آپولو لندن در هنگام اجرا نمایش، چند لحظه پیش از فروریختن، شروع به ترق تروق کرد. گزارش ها می­گویند، به محض شروع ریزش سقف روی جمعیت زیر آن، یکی از بازیگران رو به تماشاگرانی که این صداها را بخشی از نمایش می‌پنداشتند، فریاد زد «مواظب باشید!» باید قبول کرد اجرای هیجان انگیزی بوده است.

ماریا اسمیت، یکی از اولین مأموران حاضر در صحنه، گفت: وقتی من رسیدم همه چیز تاریک و به شدت غبار آلود بود، و مردم روی زمین افتاده بودند. پلیس می‌گوید در ابتدا بسیاری از مجروحان به همان حالت زخمی و مجروح راه می‌رفتند و از تلفات هیچ آگاهی نداشتند. مأموران آتش نشانی می گویند هنگام ریزش سقف این تماشاخانه‌ی ١١٢ ساله، بیش از ٧٠٠ نفر به تماشای نمایش«برخورد عجیب سگ در شب هنگام» نشسته بودند.

حدود ٢٥ آمبولانس، یک آمبولانس هوایی، ٨ ماشین آتش نشانی با بیش از ٥٠ آتش نشان بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند. در مجموع ٧٦ نفر دچار جراحت شدند که ٥٨ از آن‌ها به بیمارستان رسانده شدند، جراحت ٧ نفر وخیم گزارش شده است.

مارتین بوستاک، یکی از حاضران در حادثه، گفت در ابتدا تصور کرده است این صداها عمدی بوده است، «تمام بازیگران به بالای سر ما نگاه می‌کردند و آن جا را نشان می‌دادند، سپس همه چیز شروع به ریختن کرد.» او می‌گوید »من فکر می‌کردم این قسمتی از نمایش است تا زمانی که جسمی محکم به سرم برخورد کرد.»

خلیل انجروالا که به همراه همسر باردار خود و خانواده‌ی او به تماشای نمایش رفته بود می‌گوید «ناگهان لایه ای از سقف ناپدید شد و مردم در حالیکه جیغ می‌زدند به سمت در خروجی هجوم آوردند. همه جا پر از غبار بود و صحنه‌هایی از حادثه‌ی ١١ سپتامبر را به یاد من می‌آورد.» این تماشاخانه در ٢١ فوریه ١٩٠١ با اجرای نمایشی موزیکال شروع به کار کرد.

لینک یک

apollotheatre-2-10-923

لینک دو

لینک سه

apollotheatre-2-10-921

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *