ساخت کاخ روی دانه های شن

8

ساخت کاخ روی دانه های شن

با شن و ماسه کاخ ساختن کار بسیار ساده ای است. از هر کسی ساخته است، اما چه کسی میتواند روی دانه های شن کاخ بسازد؟! ویک مونیز، هنرمند و عکاس با همکاری یک محقق دانشگاه ام آی تی به نام مارچلو کوئیلو، توانسته اند روی یک دانهی شن یک کاخ را کنده کاری کنند.
این فرآیند غریب و جدید ترکیبی است از فن آوری بسیار پیش رفته و فن آوری کهنه در کار ساخت تصویر. مونیز اول کاخ ها را می سازد و سپس با استفاده از اتاق تاریک طرح دو بعدی کاخ ها را میکشد. اتاق تاریک ابزاری است که پیش از ساخت دوربین عکاسی استفاده می شده است.

7 6
سپس کوئیلو با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونی، که مجهز به اشعهی یونی متمرکز باشد، همین تصویر را روی یک دانهی شن کنده کاری می کند. این لینک را کلیک کنید تا در جریان این همکاری قرار بگیرید.
شاید در وهله اول به نظر کار ساده ای برسد، اما واقعیت این است که هر دانه شن ترکیبات و ویژگیهای خاص خودش را دارد، یکی بیش از حد نرم است و یکی بیش از حد سخت و این کنده کاری نیاز به یک دانه شن خاص با کیفیت های مشخص دارد. اما نهایتا اقلا سه دانهی شن مناسب پیدا و تبدیل به این مجسمه های میکروسکپی شدند.
بعد از این دانه های شن عکاسی میشود و عکسها در ابعاد بزرگ چاپ میشوند که برای هرکسی قابل دیدن باشند. بله، نمایشگاه عکاسی لذت بخشی خواهد بود.

5 3

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *