بستنی یخی با تکه های میوه

alaska-15-4-93

بستنی یخی با تکه های میوه

شما هم وقتی بچه بودید عاشق خوردن آلاسکا بودید؟
یکی از خوراکی های مورد علاقه کودکی من آلاسکاهایی بود که مادرم از هر نوشیدنی موجود در خانه درست میکرد، از کوکاکولا و شیرکاکائو  گرفته تا چایی شیرین و ماء الشعیر… یادش به خیر واقعا.
اینجا میخواهم دو نوع آلاسکا را که خودم درست کردم و بسیار خوشمزه و مطبوع شده را به شما آموزش دهم. این بستنی های یخی میوه ای  برای زمانی که از هوای گرم بیرون به خانه برمیگردید و نیاز به یک نجات دهنده دارید خیلی مناسب هستند. درست کردنشان اصلا سخت نیست و در واقع میشود گفت خیلی ساده است.

بستنی یخی انگور و آلبالو:

مواد لازم: ظرف بستنی یخی، انگور سیاه بی دانه، آب آلبالو

انگورهای سیاه بی دانه را در لیوان آلاسکا بریزیر تا ظرف تقریبا پر شود، آب آلبالو را به آرامی از یک گوشه ظرف بین انگورها تا نزدیک لبه لیوان بریزید. چوب بستنی را در ظرف قرار داده و آن را برای مدت 12 ساعت در فریزر بگذارید. سپس خارج کرده و با ریختن کمی آب روی بدنه ظرف سعی کنید چوب بستنی را بدون جدا شدن از آلاسکا از آن خارج کنید.

بستنی یخی طالبی و نعنا:

مواد لازم: ظرف بستنی یخی، تکه های ریز طالبی، شربت نعنا

تکه های طالبی را به اندازه نصف بند انگشت خرد کنید و در لیوان آلاسکا بریزیر تا ظرف تقریبا پر شود اما آنها را روی هم فشار ندهید تا فضایی برای ریختن شربت داشته باشید، شربت نعنا را به آرامی از یک گوشه ظرف بین طالبی ها تا نزدیک لبه لیوان بریزید. چوب بستنی را در ظرف قرار داده و مانند آموزش قبلی در فریزر قرار دهید.

پ.ن. به عنوان جایگزین ظرف بستنی یخی میتوانید از یک لیوان پلاستیکی که یک چوب بستنی یا قاشق در آن قرار گرفته هم استفاده کنید.

منتظر آموزش های انواع دیگر آلاسکا باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *