آیا مالدینی زن ها را به آزادی می رساند؟

میلان-پرسپولیس-1

آیا مالدینی زن ها را به آزادی می رساند؟

آیا مجوز حضور خانم ها در استادیوم آزادی برای بازی ستارگان میلان و ستارگان پرسپولیس صادر شده است؟ این سوالی است که ذهن ها را درگیر خود کرده است و شبگار به پیگیری آن پرداخته است.

دانیل ماسارو یکی از اعضای تیم ستارگان میلان در مورد این بازی می گوید: «این یک رویداد مهم خواهد بود، 100 هزار نفر در استادیوم حاضر خواهند بود و برای نخستین بار خانم ها این بازی را تماشا خواهند کرد که رویدادی تاریخ خواهد بود.» صبح های کامل ماسارو را می توانید اینجا بخوانید. اما آیا این ستاره سابق باشگاه میلان از چیزی خبر دارد که ما نداریم؟ آیا سردار رویانیان موفق شده است سد بزرگ بر سر راه حضور زنان در ورزشگاه را بشکند؟

پیشتر حمید استیلی در مصاحبه ای گفته بود: «اگرمیزبانی جام ملت های آسیا را می‌خواهیم از الزاماتش حضور امن بانوان در ورزشگاه‌هاست. در دیدار ستارگان میلان و پرسپولیس که بازتاب بین‌المللی دارد اما هیجان‌های کاذب و غیرقابل مهار را ندارد فرصت خوبی است که حضور خانواده‌ها در ورزشگاه را تمرین کنیم، هم به پرشدن ورزشگاه کمک کرده‌ایم،  هم معایب کار خودمان را پیدا می‌کنیم.» این مصاحبه را میتوانید اینجا بخوانید.

بحث حضور زنان در ورزشگاه، و دلایل مخالفت با حضورشان از بحث های دامنه دار در فوتبال ایران است. هیچ استدلال عام یا خاص مستحکمی برای مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه وجود ندارد. اگر والیبال و بسکتبال میتوانند تماشاچی زن داشته باشند، چرا فوتبال نداشته باشند؟ بسکتبال قبلا این را بدون بحران تجربه کرده است. مشکل کجاست؟ به نظر میرسد مشکل همان طرز فکری است که اجازه نمیدهد تیم هایی مثل سایپا و راه آهن میزبان پرسپولیس و استقلال باشند: روحیه احتیاط بی دلیل. روحیه ای که نمی تواند از موضعش دفاع عقلانی محکمی بکند اما همچنان بر آن پافشاری میکند و از ترسی موهوم از فاجعه­ای موهوم حرف می­زند.  حمید استیلی میداند حضور زنان در ورزشگاه مثبت است، ما هم می دانیم، سردار رویانیان هم می­داند. وقتش نیست این محدودیت بی دلیل را کنار بگذاریم؟

البته بحث به نظر تمام شده می رسد. آخرین اخبار حاکی از آن است که مسوولین باشگاه پرسپولیس قید حضور زنان در ورزشگاه را زده اند و تماشای خانوادگی فوتبال همچنان یک آرزوی دست نیافتنی برای خانواده های ایرانی است، خبری در این خصوص را اینجا بخوانید.

این بازی پنج شنبه هفتم آذرماه 1392 در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد. تماشای این بازی از نزدیک یا از تلویزیون قطعا خاطره انگیز خواهد بود.

تیم ستارگان میلان برای این بازی را بازیکنان زیر تشکیل می دهند:

سباستیانو روسی و سیمونه براگلیا (دروازه بان)، فرانکو بارسی، پائولومالدینی، ماسیمو اودو، پیتر وویرچود، جوزپه پانکارو و جوزپه فاوالی(مدافع)، آلبری گواوانی، استفانو ارانیو، آنجلو کاربونه،‌ فدریکو گیونتی،‌ ابراهیم با، زوونیمیر بوبان(هافبک)، دانیل ماسارو، پائولو دیکانیو و ماسیموآگوستینی(مهاجم).

اسامی بازیکینان مبلان را در این لینک می توانید بینید

تیم ستارگان پرسپولیس را نیز از این بازیکنان تشکیل می شود:

حميد درخشان ، ضياء عربشاهي ، حسين کاشي نژاد ، وحيد قليچ ، بهروز سلطاني ، ناصر محمدخاني ، جواد حسنزاده ، روح الله عبادزاده ، مرتضي فنوني زاده ، نادر محمدخاني، رحيم يوسفي ، محسن عاشوري ، مرتضي کرماني مقدم، سعيد نعيم آبادي، حسن شيرمحمدي، سعيد عزيزيان، فرشاد پيوس، حسين عبدي، حميداستيلي، مجتبي محرمي، محمد خاکپور، نادر باقري، محمود خوراکچي، بهزاد داداش زاده، رضا شاهرودي، علي دايي، افشين پيرواني، احمدرضا عابدزاده، مهدي مهدوي کيا، نعيم سعداوي، نيما نکسيا، بهروز رهبري فرد، يحيي گل محمدي، کريم باقري، ادموند بزيک، مهرداد ميناوند، حامد کاويانپور، مهدي هاشمي نسب، اسماعيل هلالي، داود فنايي، علي انصاريان، پايان رافت، مهدي تارتار، رحمان رضايي، رضا جباري، حسن خان محمدي، عليرضا امامي فر، علي کريمي، پژمان جمشيدي، هادي مهدوي کيا، بهنام ابوالقاسمپور.

لینک خبر بازیکنان پرسپولیس

ببینید و لذت ببرید؛ اگر نشد با خانواده در ورزشگاه، با خانواده در خانه.

2 دیدگاه دربارهٔ «آیا مالدینی زن ها را به آزادی می رساند؟»

  1. اصولن بخش مهمي از زندگي ما در اين قسمت جهان براساس موهومات مي گذرد.آنهانقش پررنگي در زندگي مخصوصن خانم هادارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *